Signatories of the Manifesto

Displaying 1 – 600 of 653 1 2
First Last City
Dimitri LEFRANCOIS Nyon
Victor Mathys Lausanne
Lukas Buchmann Aarhus
Roger Meier Arlesheim
Francoise Monachon Lausanne
Rudolf Höhn Chavannes-près-Renens
Julien Herzen Lausanne
Groselj Frank GENEVE
Stephan Hegetschweiler Zürich
Michael Kleiner Genève
Claude Charmillot Claude Plan-les-Ouates
Beatrice Koller Scharans
Clément Tournier 1018
Antoine Praz Grimisuat
Olivier Boss Boston
Christoph Walz München
Michel Hübner Lausanne
François Zarro Genève
Berlie Jonas 1278 La Rippe
Julien Burri Nidau
Sarah Schwab La Tour-de-Peilz
Olivier Krull Metzerlen
Sophie Roumeas Annecy Le Vieux
Alexander Manolov Morges
Felix Lisser Zürich
Sylvain Perret Chailly Montreux
Lilian Grognuz Nyon
Silvia Hansel Freienwil
Jean-Daniel Sciboz Geneva
Urs Rothmayr Zollikon
Nicolas Vadureau Eysins
olivier emery Mies
Filippo Nishino Breganzona
Galip Ozem Lausanne
Didier Rey Marchetti Lausanne
Marco Lago Lugano
Alexander Kheylik Pambio-Noranco
Francesco Zuppichini Lugano
Maja Jovicic Lugano
Alcide Barberis Porza
Masiar Babazadeh Lugano
Saman Kamran Lugano
Sebastian Juarez San Jose
Luca D’Aniello Cinisello Balsamo
Gisela Pesarrodona Geneve
VOUTAT Lorin Vandoeuvres
Luca Donnini Lugano
Raphaël Briner Carouge
Fabrice Delaye Genève
Remy Zimmermann Lausanne
Jesús Martin Garcia Plan-les-Ouates
Gabriel CLERC PREVERENGES
Beth Krasna Chêne-Bougeries
Ducrey Bertrand 16
Mig Cuervo Wünnewil-Flamatt
Marco Domeniconi Allaman
Bertrand Pictet Corsier
Donat Matthews Maur
Claude Super CHAMPÉRY
Nicolas Berg Solothurn
Sylvain Rossy Lausanne 26
Ralph Rimet Froideville
Marc C. Riebe Zug
Stefan Steiner Schlieren
Gian Floriddia Zurich
Alessandro D’Amato Lugano
Herve Flutto Frick
Mikael von Euw Feldmeilen
Frederic Blanc Uster
Oliver Rükgauer Bolligen
Simon Minder Cham
Manuel Dietrich Erlenbach ZH
Sarah Bieri Root D4
Philip Ritschard Münchenwiler
Dorottya Papp Zurich
Philippe Labouchère Genève
David Meyee Oberwil b. Zug
Martin Mächler Zürich
theo aeschlimann aesch
Michael Zoller Zurich
Fabian Käser Delémont
Hervé Touchais Veyrier
Julien-François NEBEL 1205
Urs Haeusler Wittenbach
Thierry piguet paris
Fezza Elias Thonex
François Larrey Genève
Jonathan Herrle Stäfa
Diana Herrle Stäfa
Nicolas Kunz Zürich
Azarpey Darius Collonge-Bellerive
Lynn Durham Cologny
Mike Battistella Bottighofen
Mahmoud Hadad Lausanne
Steve Salom Carouge
Jean-François Affolter Yverdon
Klaus Niedermann Luzern
Ralph Mogicato Brütten
Grégory Vecchio Bardonnex
Ernst Schönbächler Pfäffikon
Beat Speck Zug
Olivier Chappuis Lausanne
Marcel Gort Solothurn
Alexandre Luyet Sion
Jan Maisenbacher Adligenswil
Pierre Montandon Chardonne
Jessica Dehler Zufferey Lausanne
Roman Bruegger Ecublens
Christian von Olnhausen Bern
Gilbert Graf Oberrüti
Anna Hellman Verbier
Markus Dutly Aadorf
Michael Sauter Stettlen
Cornelia Gut Maur
Jasmine Kent Zurich
Pierre Bovet Marly
Christine Weber Bern
David Alain Bloch Zürich
Jean-Marc Sabet Anières
Philip Bodmer Philip Bodmer Zürich
Alex Hochuli Zürich
Aeschlimann Isabelle Grandson
Lutz-P. Nolte Bottmingen
Dragana Radakovic Zurich
Cedric Sandoz ecublens
Nino Müller Bern
Christoph Baumann Zofingen
Adrian Obrist Buchs
Laurent Christen Sierre
Lorenz Fischer London
Mathias Weiss Zürich
Lorenz Vonlanthen Giffers
Alex Just Zürich
Alexander Renner Zürich
Philippe Bernet Winterthur
Samuel Mueller Zurich
Jordi Montserrat Lausanne
Didier Borel Choulex
Fatou Diagne Zurich
Anton Weber Schwerzenbach
Sascha Horrig Spreitenbach
Marco Zaugg Zurich
Nicola Fantini Fidaz
Matthias Peterhans Bern
Simone Riedel Riley Zürich
Philip Schweizer Lausanne
Richard Dolmetsch Zürich
Cédric Köhler Meilen
Rayan Aebi Zurich
Nicolas Sierro Vevey
Bijan Rafati Zürich
Lucian Wagner Herrliberg
Sébastien Flury Corgémont
Julian Liniger Aarberg
bernhard zindel maienfeld
Aleksandra Potrykus Opfikon
Alex Blattmann Horgen
Andreas Fürer Turgi
Juan Leni Zug
John Elbing Carouge
Yun Ding Zürich
Marcus Gahr Zürich
Vadim Bauer Zollikon
Boris Vetsch Boris Vetsch Borex
Paulina Szyzdek Zurich
Pascal Mathis Zurich
Alexander Stöckl Zürich
Alberto DeLorenzi Lugano
Adrian Schlund Baden
Tobias Stahel Bern
Arnaud Schriber Tannay
Yannick Fournier Chavornay
Stefan Brunner Wattwil
Florian Lussi Stans
Hans-Peter Stocker Wohlen
Marc Baumgartner Wetzikon
Andreas Plüss Bassersdorf
Andreas Fischler Jonschwil
Anca Albu Zürich
Reto Baumann Birmenstorf
Patrick Keller Züeich
Anna Faber Zurich
Gabriel Okmian Adliswil
Thomas Dübendorfer Feusisberg
Christian Strassmann Schwerzenbach
Stéphanie Eugster Schwerzenbach
Oliver Gloor Küsnacht ZH
Patrick BAYS Thônex
Hugo Wyss Comano
Filippo Riva Sorengo
Jérôme Bailly Lausanne
Conrad von Grebel Zürich
Morel Cédric Arnex/Orbe
Galip Ozem Lausanne
Pirmin Ulmann Appenzell Steinegg
Ulf Claesson Wettswil
Holbro Niklaus Zürich
Jan Lichtenberg Schlieren
Martin Messerli Berg
Kevin Gianom Frauenfeld
Maire Eric 1018
Michael Birrer Egolzwil
Stefan Fäs Aarau
Giacomo Benvenuti Nyon
Seline von Bergen Bern
Matthias Feusi Bern
Laura Tocmacov Venchiarutti Dardagny
Damien Ricci Bercher
Thierry HEEB Sainte-Croix
Suzanne Hraba-Renevey Rotkreuz
Spieler Gaël Vevey
Anne-Laure Benardeau Genève
Nicolas Pican Montreux
Alen Arslanagic Muralto
Thierry Racine Yverdon-les-Bains
Shahine Ramdjee Yverdon
Cornelia Ammon Knonau
Fabienne Doerig Luzern
Frédéric Lehner Fribourg
Joachim Hagger Zürich
Thomas Gfeller Winterthur
Matthias Hölling Zürich
Marco Alberti Lugano
David Bruegger Zürich
Patrick YENNI Bellach
Marcos Val Geneva
Niccolo Iorno Bern
Peter Ohnemus Zurich
Séverine Chardonnens Zurich
Patrick YENNI Bellach
Sandra Koller Bern
Patrick Stäuble Zürich
Lionel Yersin Paudex
Stefan Dörig Bern
Isabelle Ohnemus HERRLIBERG
Marc Dietrich Olten
Mohamed Dhyaf Avenches
Kenan Gündogdu Obfelden
Jonathan Grahm Zürich
Stefan Siegrist Oberramsern
tobias schneider zürich
David Neale Le Mont sur Lausanne
Jean-Jacques Suter Le Mont
Christina Würthner Zuerich
Laurent Hoss Zürich
Alexandre Meier Winterthur
Samir Bouabdallah Lausanne
Dominic Rogger Zürich
Pascal Bürki Zürich
Fridolin Stutz Lufingen
Alain Bandle Zug
Romeo Bütler Zürich
Lorenzo Leoni Lugano
Michael A. Meyer Rain
Timothy Walder lenzburg
Philipp Steinberger Zürich
Carlo Terreni Manno
Alice Uboldi Lugano
Manu Lubrano Renens
Dominic Huber Widnau
Christina Pollowy Winterthur
Diego Blumati Zürich
Thomas Gabathuler Zürich
Damir Bogdan Speicher
Ubaid Rahman Zug
Nathalie De Ceglie Neuheim
Roman Brüngger Volketswil
Marco Pisano Preverenges
Calame Fran4ois Bougy-Villars
Dimitrj Egloff Oberägeri
Aaron Richiger Winterthur
André Schraner Staufen
Carl Lomsdalen Küsnacht ZH
Matthew Hall Lausanne
Greg Gonciarz Muttenz
Sven Beichler Wermatswil
Yves Schmid Basel
Ian Rousseau Lausanne
Stefan Dietiker Dietikon
Adrian Kyburz Zurich
Gregor Kälin Basel
matc beermann basel
Kalyanam Karthikeyan Zurich
Daniel Biesuz Zurich
Hannes Sturzenegger Basel
Michael Hilb Burgdorf
Lars Stegmann Bern
Ivan Louis Neu St. Johann
Cris Grossmann Zürich
Timo Horstschäfer Zürich
Ben Brandt Zurich
Markus Naef Wettswil
Asif Hanafi Maur
Tobis Grimm Pfaffhausen
Roger Dudler St. Gallen
Sarah Hafner Frauenfeld
Moritz Schmid Rapperswil
Michael Schoeb Wallisellen
Patrick Stähler Zürich
Tobias Kaufmann Bern
Florian Emaury Basel
Thomas Kessler Zürich
Renato Galli Zurich
Sven Brossi Zollikerberg
Sandro Kunz Zurich
Mattias Ivarsson Zurich
Salvatore Matteis Lausanne
Slavisa Tavic Zürich
Fabian Trinkler Baar
David Eberli Luzern
Christoph Forsting Zürich
Davide Gallo Clarmont
Max Sieghold Zürich
Steffan Saddington Zürich
Matthias Isler Frauenfeld
Stefan Flück Bern
Gionni Perri Neuhausen am Rheinfall
Elias Kleimann Zürich
Jean-Pierre Vuilleumier Moerigen
Antoine Valot Divonne Les Bains
Oliver Flueckiger Zürich
Eliav Haskal Fribourg
Dersim Avdar Zürich
Oliver Kohr Unterägeri
Daniel Bermejo-Carrasco Basel
Elena Grebennikova St-Sulpice
Nicola Palumbo Tagelswangen
Franceschi Luis Dietikon
Olivier Staehli Steffisburg
Florian Rittmeyer Evanston
Mark Hawkins Croix-de-Rozon
Constantin Huet Celigny
Andreas Bezner Zurich
Silvio Barro Birmensdorf
Lukas Kunz Betn
Alexander Seiler Bern
Clarette Du Plooy Zurich
Itamar Ahrenbeck Geneve
Luca Placi Biel
Bastjan Prenaj Uzwil
Thomas Schumann Winterthur
Daniel Kunz Zurich
matthias fröhlicher Brent
Tauras Sinkus Zürich
Arthur Baetens Saint-sulpice
Nadia Fischer Zürich
Hanno Scholtz Zürich
Matijas Cosic St. Gallen
Daniel Meppiel Denens
Stephane Ben Soussan geneve
Pascale Vonmont Basel
Fady Sader Lausanne
Rafael Karamanian Kusnacht
Lukas Hotz Zürich
Massimo Bortone Zürich
Maximilian Schulz Zurich
Fathi Derder Pully
Esther Cahn Luzern
Alain Veuve Sissach
Theodoros Aldakos Zürich
Florian Gander Zürich
Patrick Loepfe Küsnacht
Kilian Massiah Dino
Nina Müller Zürich
Fabienne Locher Suzhou
Gabrielle Lods Genève
Longchamp François Cossonay-Ville
Diane Freymond Lausanne
Adriano Bürgi Zurich
Nancy Saddington Zürich
Thierry Duvanel Renens
Peter Frischknecht Schwellbrunn
Lorenzo Niola Confignon
Pascal Schöni Langnau am Albis
Françoise Tomov-Grisogono Territet
Nina Portier Reinhart Kusnacht
Stéphane Journot Lausanne
Marc Vontobel Meilen
Arnaud Begle Pully
Bruno Ehrler Küssnacht
Emmanuel Mogenet Baech
Samuel Scheer Küsnacht
Aurelie Rosemberg Lausanne
Marc Speck Zug
Simon Djoni St. Gallen
Ion Padilla Geneva
Raphael Breitschmid Lutry
William Schneiter Martigny
Bernhard Wirtz Staefa
Urban Scherrer Pfaffhausen
Derya Baris Luzern
Raphael Steinhöfel Köniz
Thomas Russell Basel
Rohit Chikballapur Basel
Maud Simon Chapelle sur Moudon
Pranay Jain zurich
Nicolas Loeillot Martigny
Marc Sommer Yverdon
Jacqueline Adriano Zurich
Nicolas Berchten Zurich
Anouch Amirkhanian Wyss Lucerne
Roman Derungs Delèmont
Marcel Florian Suhr
Manuel Schweizer Uster
Magda Tarasinska Lachen
Nicolas Lehmann Bottmingen
bendicht luginbuehl zürich
Julian Stylianou Winterthur
Silvan Krähenbühl Langnau
Jeremy Grandjean Renens
Elisabeth Dewey 8700
Dorina Thiess Zurich
Jelena Tasic Manno
Ramatu Musa Riehen
Dhanesh Kothari Lausanne
Jae-Yong Lee Gockhausen
Sandra Tobler Zurich
Bernhard zindel maienfeld
Willy Lionel Pomathios Tolochenaz
Matthew Brandt Oetwil an der Limmat
Eva Richterich ZH
Lagoute Damien Pully
Simeon Stoitzev Dübendorf
Noura Bekkaye Zürich
Janic Frölicher Zürich
Reto Baumann Basadingen
Charles Biaggi Baar
Lavinia Alberi La Tour de Peilz
Raphael Heeb Rüthi
LUIS Allo Zug
Damien Lapray Pully
Alex Beninca Zürich
Marylin Mermod schule 1033 Cheseaux
Romain Magnin Cully
Anand Pareek Meilen
Nicolas Gehrig Zürich
Michel Kertai Muri
Manuel Aeberli Neftenbach
Kai-Nicholas Kunze Gland
Friederike Von waldenfels Zollikon
Christoph Bally Dornach
Pascal Kaufmann Küsnacht
marco Fernandez Zurich
Jon H. Hoem Baar
Christian Ackermann Freienbach
Laurent Grandidier Zollikerberg
Siro Bianchi Locarno
Michael Rudin Zürich
Melih Vatansever Zürich
Dominik Thomann Zürich
Dino Beerli 3011 Bern
Aleksandrs Sidorecs Buchillon
Frederic Dreyer La Croix
Olivier Desjeux Blonay
Christos Gountis Zurich
Yonghan Lee Zug
Bertrand Blancheton zürich
Michael Weber Chene-Bougeries
Luana Vasconcelos Au
Dario Zingariello Winterthur
Oliver Walzer Cham
Michel Kaufmann Zürich
Steffen Wagner Zürich
Bastien Gysler Zürich
Erlon David Alves Knonau
Bastiaan Don Oberägeri
Tillmann Lang Zürich
Gregory Inauen Appenzell
David Hug Wangen
Jacob Ninan Lausanne
Jonathan Llamas Zürich
Mathias Bucher Feusisberg
Fabian Lehner Winterthur
Thomas Meier Zürich
Yoann Loetscher Duillier
Sandipan Chakraborty Zurich
Dennis Rubner Zürich
Daniel H.J. Kern Glattbrugg
Dr. Urs Martin Springer Bern
Pierangelo Campopiano Wetzikon
Jörg Sandrock Zürich
Alexandros Tyropolis Zurich
Teddy Amberg Zug
Koenig Pascal Zürich
Kathrin Puhan Zürich
Simone Bächler Zürich
iwan gulenko Zuerich
Marcel Frikart Gümligen
Charpié Pierre Lausanne
raymond lotmar zürich
Adrian Scherz Adelboden
Tobias Widmer 8952
Grégory Grin Fribourg
Adolf J. Doerig Ottenbach
Adolf J. Doerig Ottenbach
Marcel Meier Jona
Laura Schilliger Zürich
Julien Fabbian Grand-Lancy
Guillaume Beauverd Genève
Matthias Bossardt Zürich
Roger Bornand Montreux
Robert Lütjens Nyon
Christopher Blackwell La Conversion
Mathieu Horras Basel
Quentin Ladetto Sierre
Massimo Lucchina Tolochenaz
Quentin Gigon Reconvilier
Jim Hershkowitz Corcelles
Vincent Bieri Zinal
jacques busi baar
Adrien Claivaz Lausanne
Sébastien Kulling Lausanne
Nicolas Bürer Zürich
Guillaume Cramer Chêne-Bougeries
Matthias Zwingli Zurich
Fabienne Le Tadic Belmont
David Croisier Borex
Martial Margueron Saint-Saphorin-sur-Morges
Karine Teyssier Lausanne
Frédéric Matthey Le Landeron
Patrice Choffat Zürich
Praz Antoine Grimisuat
Flavio Noca Pampigny
Paul Charmillot Châtelaine
Maxime Keffer Tramelan
Stephane Wyssa Lausanne
Laurent H. SELLES ANNECY LE VIEUX
Pascal Dutheil Lausanne
Rico Baldegger Fribourg
Antoine Leboyer Geneve
Benoit Curdy Lausanne
Christian Blumer Vessy
Tamara Agathe Moullet Hünenberg See
Anthony Aho Lausanne
Josua Rochat Pully
David Dutch Fribourg
Théophile Studer Bern
Olivier Liechti Baulmes
Thierry Duvanel Clarens
Jean Pierre Decker Jongny
Olivier Mathis Grimisuat
Sacha Labourey Neuchâtel
dominique megret payerne
Axel Favre Chigny
Patrick Thévoz Lausanne
Marc Lamarche 1005/Lausanne
Annaëlle Arki Genève
Nicolas Durand Epalinges
Camille Pirat Renens
Lionel Rieder Neuchâtel
Claude Houriet Bougy-Villars
Steve Tanner Essert-Pittet
Esteem Okoro 17c
Jurgi Camblong Bernex
Benoit Garbinato Epalinges
Laurence Jovignot Halifi Lonay
Balet Eric bramois
Didier Pelluet Bevaix
Henri Klunge Lausanne
Jean-Philippe Terrier Carouge GE
Julian Lee Montreux
François Blayo Lausanne
Edouard Bugnion 1015 lausanne
Demaurex Aurélien Yverdon-les-Bains
Abdelkrim SAMIRI Luins
Michel Speiser Nyon
Claude-Alain Ischi Grandvaux
Dan Mihai Dumitriu Lausanne
Ulrich Fischer Genève
Margot Stuart Cottens
Loïc Gardiol Renens
Jean-Marie Salina Saint-Prex
Pierre-Alain Masson Carouge
Nicolas Demierre Epalinges
Allot Pascal Pfaffikon
Jonathan Rial Gumefens
Jan Kerschgens Lausanne
Eric Maire Lausanne
Julien Ochsner Renens
GILBERT ETTER MARRAKECH
Peter Grütter Muri b. Bern
Caroline Gueissaz Neuchâtel
Thomas Putallaz Genève
Anys Boukli Lausanne
Alexandre Mauron Le Solliat
Roland Martin Tolochenaz
José Anson Allmendingen b. Bern
Sébastien Mentha Commugny
Peter Stähli Bern
Thierry Amsallem Caux/Montreux
Roger Bornand Montreux
Romain Testuz Lausanne
Reynald RIES Goumois
Nelson Dumas Vex
Tomasz Gorecki Montreux
Hervé Lebret Lausanne
Frank De Morsier Pully
Isabel Jarel Genève
Ludovic Stauffer Le Locle
Yacine FELK Lausanne
First Last City
Displaying 1 – 600 of 653 1 2
keyboard_arrow_up