Signatories of the Manifesto

Displaying 1 – 600 of 660 1 2
First Last City
Matthias Zwingli Zurich
Francesco Zuppichini Lugano
Stephane Zrehen Lausanne
Michael Zoller Zurich
Dario Zingariello Winterthur
Bernhard zindel maienfeld
bernhard zindel maienfeld
Remy Zimmermann Lausanne
Marco Zaugg Zurich
François Zarro Genève
Lionel Yersin Paudex
Patrick YENNI Bellach
Patrick YENNI Bellach
Stephane Wyssa Lausanne
Hugo Wyss Comano
Christina Würthner Zuerich
Bernhard Wirtz Staefa
Tobias Widmer 8952
Mathias Weiss Zürich
Alexandre Wehrlin Geneve
Michael Weber Chene-Bougeries
Anton Weber Schwerzenbach
Christine Weber Bern
Oliver Walzer Cham
Christoph Walz München
Sarah Waldmeir Möhlin
Timothy Walder lenzburg
Steffen Wagner Zürich
Lucian Wagner Herrliberg
Jean-Pierre Vuilleumier Moerigen
Marc Vontobel Meilen
Raffaël Vonovier Pully
Pascale Vonmont Basel
Lorenz Vonlanthen Giffers
Friederike Von waldenfels Zollikon
Christian von Olnhausen Bern
Conrad von Grebel Zürich
Mikael von Euw Feldmeilen
Seline von Bergen Bern
Alain Veuve Sissach
Grégory Vecchio Bardonnex
Melih Vatansever Zürich
Luana Vasconcelos Au
Antoine Valot Divonne Les Bains
Marcos Val Geneva
Nicolas Vadureau Eysins
Pirmin Ulmann Appenzell Steinegg
Alice Uboldi Lugano
Alexandros Tyropolis Zurich
Michel Trolliet Morges
Fabian Trinkler Baar
Clément Tournier Lausanne
Clément Tournier 1018
Hervé Touchais Veyrier
Françoise Tomov-Grisogono Territet
Antoine Tomasini Vessy
Laura Tocmacov Venchiarutti Dardagny
Sandra Tobler Zurich
Dominik Thomann Zürich
Dorina Thiess Zurich
Patrick Thévoz Lausanne
Karine Teyssier Lausanne
Romain Testuz Lausanne
Jean-Philippe Terrier Carouge GE
Carlo Terreni Manno
Slavisa Tavic Zürich
Jelena Tasic Manno
Magda Tarasinska Lachen
Steve Tanner Essert-Pittet
Paulina Szyzdek Zurich
Jean-Jacques Suter Le Mont
Claude Super CHAMPÉRY
Julian Stylianou Winterthur
Fridolin Stutz Lufingen
Hannes Sturzenegger Basel
Théophile Studer Bern
Margot Stuart Cottens
Christian Strassmann Schwerzenbach
Simeon Stoitzev Dübendorf
Alexander Stöckl Zürich
Hans-Peter Stocker Wohlen
Raphael Steinhöfel Köniz
Stefan Steiner Schlieren
Philipp Steinberger Zürich
Lars Stegmann Bern
Ludovic Stauffer Le Locle
Patrick Stäuble Zürich
Quentin Stampfli Genève
Peter Stähli Bern
Patrick Stähler Zürich
Tobias Stahel Bern
Olivier Staehli Steffisburg
Dr. Urs Martin Springer Bern
Michel Speiser Nyon
Marc Speck Zug
Beat Speck Zug
Marc Sommer Yverdon
Tauras Sinkus Zürich
Maud Simon Chapelle sur Moudon
Nicolas Sierro Vevey
Stefan Siegrist Oberramsern
Max Sieghold Zürich
Aleksandrs Sidorecs Buchillon
Alfiya Shamisheva Zurich
Laurent H. SELLES ANNECY LE VIEUX
Alexander Seiler Bern
Jean-Daniel Sciboz Geneva
Andreas Schwyn Binningen
Manuel Schweizer Uster
Philip Schweizer Lausanne
Didier Schwarz Petit lancy
Sarah Schwab La Tour-de-Peilz
Thomas Schumann Winterthur
Maximilian Schulz Zurich
Arnaud Schriber Tannay
André Schraner Staufen
Pascal Schöni Langnau am Albis
Ernst Schönbächler Pfäffikon
Hanno Scholtz Zürich
Michael Schoeb Wallisellen
William Schneiter Martigny
tobias schneider zürich
Moritz Schmid Rapperswil
Yves Schmid Basel
Adrian Schlund Baden
Laura Schilliger Zürich
Adrian Scherz Adelboden
Urban Scherrer Pfaffhausen
Samuel Scheer Küsnacht
Michael Sauter Stettlen
Jörg Sandrock Zürich
Cedric Sandoz ecublens
Abdelkrim SAMIRI Luins
Steve Salom Carouge
Jean-Marie Salina Saint-Prex
Fady Sader Lausanne
Fady Sader Lausanne
Nancy Saddington Zürich
Steffan Saddington Zürich
Jean-Marc Sabet Anières
Salvatore Russo Le Locle
Thomas Russell Basel
Oliver Rükgauer Bolligen
Jacqueline Ruedin Rüsch Breganzona
Michael Rudin Zürich
Dennis Rubner Zürich
Ian Rousseau Lausanne
Sophie Roumeas Annecy Le Vieux
Urs Rothmayr Zollikon
Sylvain Rossy Lausanne 26
Serge Rossel Nyon
Aurelie Rosemberg Lausanne
Dominic Rogger Zürich
Josua Rochat Pully
Filippo Riva Sorengo
Florian Rittmeyer Evanston
Philip Ritschard Münchenwiler
Ralph Rimet Froideville
Cedric Rimella La Tour-de-Peilz
Reynald RIES Goumois
Lionel Rieder Neuchâtel
Simone Riedel Riley Zürich
Marc C. Riebe Zug
Eva Richterich ZH
Aaron Richiger Winterthur
Damien Ricci Bercher
Jonathan Rial Gumefens
Didier Rey Marchetti Lausanne
Alexander Renner Zürich
Christophe Remillet Lausanne
Shahine Ramdjee Yverdon
Ubaid Rahman Zug
Bijan Rafati Zürich
Dragana Radakovic Zurich
Thierry Racine Yverdon-les-Bains
Thomas Putallaz Genève
Kathrin Puhan Zürich
Bastjan Prenaj Uzwil
Antoine Praz Grimisuat
Antoine Praz Grimisuat
Aleksandra Potrykus Opfikon
Nina Portier Reinhart Kusnacht
Willy Lionel Pomathios Tolochenaz
Christina Pollowy Winterthur
Andreas Plüss Bassersdorf
Luca Placi Biel
Marco Pisano Preverenges
Camille Pirat Renens
Erick PIPAULT Genève
Georges Pinget Bex
Karim Piguet Lausanne
Thierry piguet paris
Charpié Pierre Lausanne
Bertrand Pictet Corsier
Nicolas Pican Montreux
Philip Bodmer Philip Bodmer Zürich
Matthias Peterhans Bern
Gisela Pesarrodona Geneve
Gionni Perri Neuhausen am Rheinfall
Sylvain Perret Chailly Montreux
Didier Pelluet Bevaix
Allot Pascal Pfaffikon
Koenig Pascal Zürich
Anand Pareek Meilen
Dorottya Papp Zurich
Nicola Palumbo Tagelswangen
Ion Padilla Geneva
Galip Ozem Lausanne
Galip Ozem Lausanne
Khaled Ouafi Lausanne
Esteem Okoro 17c
Gabriel Okmian Adliswil
Isabelle Ohnemus HERRLIBERG
Peter Ohnemus Zurich
Julien Ochsner Renens
Adrian Obrist Buchs
Laurent Oberholzer Lausanne
Lutz-P. Nolte Bottmingen
Paul Noel Genève
Flavio Noca Pampigny
Filippo Nishino Breganzona
Lorenzo Niola Confignon
Jacob Ninan Lausanne
Holbro Niklaus Zürich
Klaus Niedermann Luzern
Julien-François NEBEL 1205
David Neale Le Mont sur Lausanne
Markus Naef Wettswil
Ramatu Musa Riehen
Thierry Murté Zurich
Nina Müller Zürich
Nino Müller Bern
Samuel Mueller Zurich
Reshad Moussa St-prex
Tamara Agathe Moullet Hünenberg See
Jordi Montserrat Lausanne
Pierre Montandon Chardonne
Paul Monnerat Montignez
Raphaël Monnard La Chaux-de-Fonds
Francoise Monachon Lausanne
Ralph Mogicato Brütten
Emmanuel Mogenet Baech
Nicolas Mittaz Chermignon
Simon Minder Cham
Michael A. Meyer Rain
David Meyee Oberwil b. Zug
Martin Messerli Berg
Marylin Mermod schule 1033 Cheseaux
Daniel Meppiel Denens
Sébastien Mentha Commugny
Marcel Meier Jona
Thomas Meier Zürich
Alexandre Meier Winterthur
Roger Meier Arlesheim
dominique megret payerne
Alexandre Mauron Le Solliat
Frédéric Matthey Le Landeron
Donat Matthews Maur
Salvatore Matteis Lausanne
Victor Mathys Lausanne
Olivier Mathis Grimisuat
Pascal Mathis Zurich
Pierre-Alain Masson Carouge
Kilian Massiah Dino
Jesús Martin Garcia Plan-les-Ouates
Roland Martin Tolochenaz
Martial Margueron Saint-Saphorin-sur-Morges
Alexander Manolov Morges
Jan Maisenbacher Adligenswil
Eric Maire Lausanne
Romain Magnin Cully
Natalia Macia Bove Zurich
Martin Mächler Zürich
Alexandre Luyet Sion
Robert Lütjens Nyon
Florian Lussi Stans
Franceschi Luis Dietikon
bendicht luginbuehl zürich
Massimo Lucchina Tolochenaz
Manu Lubrano Renens
Ivan Louis Neu St. Johann
raymond lotmar zürich
VOUTAT Lorin Vandoeuvres
Carl Lomsdalen Küsnacht ZH
Yoann Loetscher Duillier
Patrick Loepfe Küsnacht
Nicolas Loeillot Martigny
Gabrielle Lods Genève
Fabienne Locher Suzhou
Jonathan Llamas Zürich
Felix Lisser Zürich
Julian Liniger Aarberg
Olivier Liechti Baulmes
Jan Lichtenberg Schlieren
Lorenzo Leoni Lugano
Juan Leni Zug
Fabian Lehner Winterthur
Frédéric Lehner Fribourg
Nicolas Lehmann Bottmingen
Dimitri LEFRANCOIS Nyon
Julian Lee Montreux
Yonghan Lee Zug
Jae-Yong Lee Gockhausen
Hervé Lebret Lausanne
Antoine Leboyer Geneve
Fabienne Le Tadic Belmont
François Larrey Genève
Damien Lapray Pully
Tillmann Lang Zürich
Philippe LAMBINET COLOGNY
Marc Lamarche 1005/Lausanne
Marco Lago Lugano
Quentin Ladetto Sierre
Sacha Labourey Neuchâtel
Philippe Labouchère Genève
Adrian Kyburz Zurich
Kai-Nicholas Kunze Gland
Jean Philippe KUNZ Verbier
Daniel Kunz Zurich
Lukas Kunz Betn
Sandro Kunz Zurich
Nicolas Kunz Zürich
Sébastien Kulling Lausanne
Olivier Krull Metzerlen
Beth Krasna Chêne-Bougeries
Silvan Krähenbühl Langnau
Dhanesh Kothari Lausanne
Sandra Koller Bern
Beatrice Koller Scharans
Oliver Kohr Unterägeri
Cédric Köhler Meilen
Henri Klunge Lausanne
Michael Kleiner Genève
Elias Kleimann Zürich
Denis Kiselev Plan – les-Ouates
Alexander Kheylik Pambio-Noranco
Thomas Kessler Zürich
Michel Kertai Muri
Jan Kerschgens Lausanne
Daniel H.J. Kern Glattbrugg
Jasmine Kent Zurich
Patrick Keller Züeich
Maxime Keffer Tramelan
Rubina Kaufmann Agudo Carouge
Michel Kaufmann Zürich
Pascal Kaufmann Küsnacht
Tobias Kaufmann Bern
Fabian Käser Delémont
Kalyanam Karthikeyan Zurich
Rafael Karamanian Kusnacht
Saman Kamran Lugano
Gregor Kälin Basel
Alex Just Zürich
Sebastian Juarez San Jose
Laurence Jovignot Halifi Lonay
Maja Jovicic Lugano
Stéphane Journot Lausanne
Patrick Joset Lausanne
Berlie Jonas 1278 La Rippe
Isabel Jarel Genève
Nicolas Jakob Zurich
Pranay Jain zurich
Bernard Jahrmann Lausanne
Mattias Ivarsson Zurich
Matthias Isler Frauenfeld
Claude-Alain Ischi Grandvaux
Aeschlimann Isabelle Grandson
Niccolo Iorno Bern
Gregory Inauen Appenzell
David Hug Wangen
Constantin Huet Celigny
Michel Hübner Lausanne
Mickael HUBER Lausanne
Dominic Huber Widnau
Suzanne Hraba-Renevey Rotkreuz
Claude Houriet Bougy-Villars
Lukas Hotz Zürich
Laurent Hoss Zürich
Timo Horstschäfer Zürich
Sascha Horrig Spreitenbach
Mathieu Horras Basel
Matthias Hölling Zürich
Rudolf Höhn Chavannes-près-Renens
Jon H. Hoem Baar
Alex Hochuli Zürich
Michael Hilb Burgdorf
Julien Herzen Lausanne
Jim Hershkowitz Corcelles
Diana Herrle Stäfa
Jonathan Herrle Stäfa
Anna Hellman Verbier
Philippe Held Corseaux
Stephan Hegetschweiler Zürich
Raphael Heeb Rüthi
Thierry HEEB Sainte-Croix
Mark Hawkins Croix-de-Rozon
Eliav Haskal Fribourg
Silvia Hansel Freienwil
Asif Hanafi Maur
Matthew Hall Lausanne
Joachim Hagger Zürich
Sarah Hafner Frauenfeld
Urs Haeusler Wittenbach
Mahmoud Hadad Lausanne
Bastien Gysler Zürich
Cornelia Gut Maur
Kenan Gündogdu Obfelden
iwan gulenko Zuerich
Caroline Gueissaz Neuchâtel
Peter Grütter Muri b. Bern
Cris Grossmann Zürich
Lilian Grognuz Nyon
Grégory Grin Fribourg
Tobis Grimm Pfaffhausen
Elena Grebennikova St-Sulpice
Jeremy Grandjean Renens
Laurent Grandidier Zollikerberg
Jonathan Grahm Zürich
Gilbert Graf Oberrüti
Christos Gountis Zurich
Marcel Gort Solothurn
Tomasz Gorecki Montreux
Greg Gonciarz Muttenz
Oliver Gloor Küsnacht ZH
Raphael Gindrat Renens
Quentin Gigon Reconvilier
Kevin Gianom Frauenfeld
Thomas Gfeller Winterthur
Nicolas Gehrig Zürich
Loïc Gardiol Renens
Benoit Garbinato Epalinges
Florian Gander Zürich
Davide Gallo Clarmont
Renato Galli Zurich
Sebastien Galifier Lausanne
Marcus Gahr Zürich
Spieler Gaël Vevey
Thomas Gabathuler Zürich
Andreas Fürer Turgi
Janic Frölicher Zürich
matthias fröhlicher Brent
Peter Frischknecht Schwellbrunn
Marcel Frikart Gümligen
Diane Freymond Duillier
Diane Freymond Lausanne
Groselj Frank GENEVE
Longchamp François Cossonay-Ville
Calame Fran4ois Bougy-Villars
Yannick Fournier Chavornay
Christoph Forsting Zürich
Herve Flutto Frick
David Flury Sonceboz
Sébastien Flury Corgémont
Oliver Flueckiger Zürich
Stefan Flück Bern
Gian Floriddia Zurich
Marcel Florian Suhr
Andreas Fischler Jonschwil
Ulrich Fischer Genève
Nadia Fischer Zürich
Lorenz Fischer London
Matthias Feusi Bern
marco Fernandez Zurich
Yacine FELK Lausanne
Axel Favre Chigny
Stefan Fäs Aarau
Nicola Fantini Fidaz
Anna Faber Zurich
Julien Fabbian Grand-Lancy
Stéphanie Eugster Schwerzenbach
GILBERT ETTER MARRAKECH
Balet Eric bramois
Maire Eric 1018
Thomas Eppler Brunnen
olivier emery Mies
Florian Emaury Basel
Fezza Elias Thonex
John Elbing Carouge
Bruno Ehrler Küssnacht
Dimitrj Egloff Oberägeri
David Eberli Luzern
Thierry Duvanel Clarens
Thierry Duvanel Renens
Markus Dutly Aadorf
Pascal Dutheil Lausanne
David Dutch Fribourg
Lynn Durham Cologny
Nicolas Durand Epalinges
Dan Mihai Dumitriu Lausanne
Nelson Dumas Vex
Roger Dudler St. Gallen
Thomas Dübendorfer Feusisberg
Clarette Du Plooy Zurich
Frederic Dreyer La Croix
Stefan Dörig Bern
Nader Donzel Ecublens
Luca Donnini Lugano
Bastiaan Don Oberägeri
Marco Domeniconi Allaman
Richard Dolmetsch Zürich
Adolf J. Doerig Ottenbach
Adolf J. Doerig Ottenbach
Fabienne Doerig Luzern
Simon Djoni St. Gallen
Yun Ding Zürich
Marc Dietrich Olten
Manuel Dietrich Erlenbach ZH
Stefan Dietiker Dietikon
Fatou Diagne Zurich
Mohamed Dhyaf Avenches
Elisabeth Dewey 8700
Olivier Desjeux Blonay
Roman Derungs Delèmont
Fathi Derder Pully
Nicolas Demierre Epalinges
Alberto DeLorenzi Lugano
Fabrice Delaye Genève
Mathieu Delavy Prilly
Jessica Dehler Zufferey Lausanne
Jean Pierre Decker Jongny
Dorian De vinck 1234
Frank De Morsier Pully
Nathalie De Ceglie Neuheim
Azarpey Darius Collonge-Bellerive
Lagoute Damien Pully
Luca D’Aniello Cinisello Balsamo
Alessandro D’Amato Lugano
Benoit Curdy Lausanne
Mig Cuervo Wünnewil-Flamatt
Nicolas Cudré-Mauroux Bruxelles
David Croisier Borex
David Croisier Borex
Guillaume Cramer Chêne-Bougeries
Matijas Cosic St. Gallen
Yvon Cosandier La Chaux-de-Fonds
Gabriel CLERC PREVERENGES
Adrien Claivaz Lausanne
Ulf Claesson Wettswil
Laurent Christen Sierre
Patrice Choffat Zürich
Rohit Chikballapur Basel
Xiao Jean Chen Tann
Gregory Chassot Lausanne
Claude Charmillot Claude Plan-les-Ouates
Paul Charmillot Châtelaine
Séverine Chardonnens Zurich
Olivier Chappuis Lausanne
Sandipan Chakraborty Zurich
Morel Cédric Arnex/Orbe
lionel Capt Le Brassus
Franck Canavesi Lausanne
Pierangelo Campopiano Wetzikon
Jurgi Camblong Bernex
Esther Cahn Luzern
Romeo Bütler Zürich
jacques busi baar
Julien Burri Nidau
Pascal Bürki Zürich
Adriano Bürgi Zurich
Nicolas Bürer Zürich
Edouard Bugnion 1015 lausanne
Lukas Buchmann Aarhus
Mathias Bucher Feusisberg
Stefan Brunner Wattwil
Roman Brüngger Volketswil
David Bruegger Zürich
Roman Bruegger Ecublens
Sven Brossi Zollikerberg
Raphaël Briner Carouge
Raphael Breitschmid Lutry
Matthew Brandt Oetwil an der Limmat
Ben Brandt Zurich
Pierre Bovet Marly
Anys Boukli Lausanne
Samir Bouabdallah Lausanne
Matthias Bossardt Zürich
Olivier Boss Boston
Massimo Bortone Zürich
Roger Bornand Montreux
Roger Bornand Montreux
Boris Vetsch Boris Vetsch Borex
Christophe Borer Carouge
Didier Borel Choulex
Yan Borboën Lausanne
Damir Bogdan Speicher
Christian Blumer Vessy
Diego Blumati Zürich
David Alain Bloch Zürich
François Blayo Lausanne
François Blayo Lausanne
Alex Blattmann Horgen
Bertrand Blancheton zürich
Frederic Blanc Uster
Christopher Blackwell La Conversion
Michael Birrer Egolzwil
Daniel Biesuz Zurich
Vincent Bieri Zinal
Sarah Bieri Root D4
Siro Bianchi Locarno
Charles Biaggi Baar
First Last City
Displaying 1 – 600 of 660 1 2