Signatories of the Manifesto

Displaying 1 – 600 of 660 1 2
First Last City
Marc Lamarche 1005/Lausanne
Edouard Bugnion 1015 lausanne
Maire Eric 1018
Clément Tournier 1018
Marylin Mermod schule 1033 Cheseaux
Julien-François NEBEL 1205
Roberto Bazzichi 1233 Bernex
Dorian De vinck 1234
Berlie Jonas 1278 La Rippe
Ducrey Bertrand 16
Esteem Okoro 17c
Dino Beerli 3011 Bern
Elisabeth Dewey 8700
Tobias Widmer 8952
Markus Dutly Aadorf
Stefan Fäs Aarau
Julian Liniger Aarberg
Lukas Buchmann Aarhus
Adrian Scherz Adelboden
Jan Maisenbacher Adligenswil
Gabriel Okmian Adliswil
theo aeschlimann aesch
Marco Domeniconi Allaman
José Anson Allmendingen b. Bern
Jean-Marc Sabet Anières
Laurent H. SELLES ANNECY LE VIEUX
Sophie Roumeas Annecy Le Vieux
Gregory Inauen Appenzell
Pirmin Ulmann Appenzell Steinegg
Roger Meier Arlesheim
Morel Cédric Arnex/Orbe
Luana Vasconcelos Au
Mohamed Dhyaf Avenches
jacques busi baar
Jon H. Hoem Baar
Charles Biaggi Baar
Fabian Trinkler Baar
Adrian Schlund Baden
Emmanuel Mogenet Baech
Grégory Vecchio Bardonnex
Reto Baumann Basadingen
Mathieu Horras Basel
Rohit Chikballapur Basel
Thomas Russell Basel
Pascale Vonmont Basel
Daniel Bermejo-Carrasco Basel
Florian Emaury Basel
Hannes Sturzenegger Basel
matc beermann basel
Gregor Kälin Basel
Yves Schmid Basel
Andreas Plüss Bassersdorf
Olivier Liechti Baulmes
Patrick YENNI Bellach
Patrick YENNI Bellach
Fabienne Le Tadic Belmont
Damien Ricci Bercher
Martin Messerli Berg
Peter Stähli Bern
Théophile Studer Bern
Dr. Urs Martin Springer Bern
Alexander Seiler Bern
Stefan Flück Bern
Tobias Kaufmann Bern
Lars Stegmann Bern
Stefan Dörig Bern
Sandra Koller Bern
Niccolo Iorno Bern
Matthias Feusi Bern
Seline von Bergen Bern
Tobias Stahel Bern
Matthias Peterhans Bern
Nino Müller Bern
Christine Weber Bern
Christian von Olnhausen Bern
Jurgi Camblong Bernex
Lukas Kunz Betn
Didier Pelluet Bevaix
Georges Pinget Bex
Luca Placi Biel
Andreas Schwyn Binningen
Silvio Barro Birmensdorf
Reto Baumann Birmenstorf
Olivier Desjeux Blonay
Oliver Rükgauer Bolligen
David Croisier Borex
David Croisier Borex
Boris Vetsch Boris Vetsch Borex
Olivier Boss Boston
Mike Battistella Bottighofen
Nicolas Lehmann Bottmingen
Lutz-P. Nolte Bottmingen
Claude Houriet Bougy-Villars
Calame Fran4ois Bougy-Villars
Balet Eric bramois
Jacqueline Ruedin Rüsch Breganzona
Filippo Nishino Breganzona
matthias fröhlicher Brent
Thomas Eppler Brunnen
Ralph Mogicato Brütten
Nicolas Cudré-Mauroux Bruxelles
Aleksandrs Sidorecs Buchillon
Adrian Obrist Buchs
Michael Hilb Burgdorf
Christophe Borer Carouge
Pierre-Alain Masson Carouge
John Elbing Carouge
Steve Salom Carouge
Raphaël Briner Carouge
Rubina Kaufmann Agudo Carouge
Jean-Philippe Terrier Carouge GE
Thierry Amsallem Caux/Montreux
Constantin Huet Celigny
Sylvain Perret Chailly Montreux
Oliver Walzer Cham
Simon Minder Cham
Claude Super CHAMPÉRY
Maud Simon Chapelle sur Moudon
Pierre Montandon Chardonne
Paul Charmillot Châtelaine
Rudolf Höhn Chavannes-près-Renens
Yannick Fournier Chavornay
Guillaume Cramer Chêne-Bougeries
Michael Weber Chene-Bougeries
Beth Krasna Chêne-Bougeries
Nicolas Mittaz Chermignon
Axel Favre Chigny
Didier Borel Choulex
Luca D’Aniello Cinisello Balsamo
Thierry Duvanel Clarens
Davide Gallo Clarmont
Azarpey Darius Collonge-Bellerive
Philippe LAMBINET COLOGNY
Lynn Durham Cologny
Hugo Wyss Comano
Sébastien Mentha Commugny
Lorenzo Niola Confignon
Jim Hershkowitz Corcelles
Sébastien Flury Corgémont
Philippe Held Corseaux
Bertrand Pictet Corsier
Longchamp François Cossonay-Ville
Margot Stuart Cottens
Mark Hawkins Croix-de-Rozon
Romain Magnin Cully
Laura Tocmacov Venchiarutti Dardagny
Roman Derungs Delèmont
Fabian Käser Delémont
Daniel Meppiel Denens
Franceschi Luis Dietikon
Stefan Dietiker Dietikon
Kilian Massiah Dino
Antoine Valot Divonne Les Bains
Christoph Bally Dornach
Simeon Stoitzev Dübendorf
Diane Freymond Duillier
Yoann Loetscher Duillier
Nader Donzel Ecublens
Cedric Sandoz ecublens
Roman Bruegger Ecublens
Michael Birrer Egolzwil
Nicolas Demierre Epalinges
Benoit Garbinato Epalinges
Nicolas Durand Epalinges
Manuel Dietrich Erlenbach ZH
Steve Tanner Essert-Pittet
Florian Rittmeyer Evanston
Nicolas Vadureau Eysins
Mikael von Euw Feldmeilen
Mathias Bucher Feusisberg
Thomas Dübendorfer Feusisberg
Nicola Fantini Fidaz
Matthias Isler Frauenfeld
Sarah Hafner Frauenfeld
Kevin Gianom Frauenfeld
Christian Ackermann Freienbach
Silvia Hansel Freienwil
David Dutch Fribourg
Rico Baldegger Fribourg
Grégory Grin Fribourg
Eliav Haskal Fribourg
Frédéric Lehner Fribourg
Herve Flutto Frick
Ralph Rimet Froideville
Ion Padilla Geneva
Marcos Val Geneva
Jean-Daniel Sciboz Geneva
Quentin Stampfli Genève
Alexandre Wehrlin Geneve
Erick PIPAULT Genève
Paul Noel Genève
Anne-Laure Benardeau Genève
Isabel Jarel Genève
Thomas Putallaz Genève
Ulrich Fischer Genève
Annaëlle Arki Genève
Antoine Leboyer Geneve
Guillaume Beauverd Genève
Gabrielle Lods Genève
Stephane Ben Soussan geneve
Itamar Ahrenbeck Geneve
Anne-Laure Benardeau Genève
François Larrey Genève
Philippe Labouchère Genève
Fabrice Delaye Genève
Gisela Pesarrodona Geneve
François Zarro Genève
Michael Kleiner Genève
Groselj Frank GENEVE
Lorenz Vonlanthen Giffers
Kai-Nicholas Kunze Gland
Daniel H.J. Kern Glattbrugg
Jae-Yong Lee Gockhausen
Reynald RIES Goumois
Julien Fabbian Grand-Lancy
Aeschlimann Isabelle Grandson
Claude-Alain Ischi Grandvaux
Antoine Praz Grimisuat
Olivier Mathis Grimisuat
Praz Antoine Grimisuat
Antoine Praz Grimisuat
Jonathan Rial Gumefens
Marcel Frikart Gümligen
Isabelle Ohnemus HERRLIBERG
Lucian Wagner Herrliberg
Alex Blattmann Horgen
Tamara Agathe Moullet Hünenberg See
Marcel Meier Jona
Jean Pierre Decker Jongny
Andreas Fischler Jonschwil
Erlon David Alves Knonau
Cornelia Ammon Knonau
Raphael Steinhöfel Köniz
Pascal Kaufmann Küsnacht
Samuel Scheer Küsnacht
Nina Portier Reinhart Kusnacht
Patrick Loepfe Küsnacht
Rafael Karamanian Kusnacht
Carl Lomsdalen Küsnacht ZH
Oliver Gloor Küsnacht ZH
Bruno Ehrler Küssnacht
Raphaël Monnard La Chaux-de-Fonds
Yvon Cosandier La Chaux-de-Fonds
Christopher Blackwell La Conversion
Frederic Dreyer La Croix
Lavinia Alberi La Tour de Peilz
Cedric Rimella La Tour-de-Peilz
Sarah Schwab La Tour-de-Peilz
Magda Tarasinska Lachen
Silvan Krähenbühl Langnau
Pascal Schöni Langnau am Albis
Patrick Joset Lausanne
Laurent Oberholzer Lausanne
Sebastien Galifier Lausanne
Franck Canavesi Lausanne
Bernard Jahrmann Lausanne
Gregory Chassot Lausanne
François Blayo Lausanne
Stephane Zrehen Lausanne
Karim Piguet Lausanne
Fady Sader Lausanne
Clément Tournier Lausanne
Mickael HUBER Lausanne
Christophe Remillet Lausanne
Khaled Ouafi Lausanne
Yacine FELK Lausanne
Hervé Lebret Lausanne
Romain Testuz Lausanne
Anys Boukli Lausanne
Eric Maire Lausanne
Jan Kerschgens Lausanne
Dan Mihai Dumitriu Lausanne
François Blayo Lausanne
Henri Klunge Lausanne
Patrick Thévoz Lausanne
Anthony Aho Lausanne
Benoit Curdy Lausanne
Pascal Dutheil Lausanne
Stephane Wyssa Lausanne
Karine Teyssier Lausanne
Sébastien Kulling Lausanne
Adrien Claivaz Lausanne
Charpié Pierre Lausanne
Jacob Ninan Lausanne
Dhanesh Kothari Lausanne
Aurelie Rosemberg Lausanne
Stéphane Journot Lausanne
Diane Freymond Lausanne
Fady Sader Lausanne
Salvatore Matteis Lausanne
Ian Rousseau Lausanne
Matthew Hall Lausanne
Samir Bouabdallah Lausanne
Galip Ozem Lausanne
Jérôme Bailly Lausanne
Philip Schweizer Lausanne
Jordi Montserrat Lausanne
Jessica Dehler Zufferey Lausanne
Olivier Chappuis Lausanne
Mahmoud Hadad Lausanne
Remy Zimmermann Lausanne
Didier Rey Marchetti Lausanne
Galip Ozem Lausanne
Michel Hübner Lausanne
Julien Herzen Lausanne
Francoise Monachon Lausanne
Victor Mathys Lausanne
Yan Borboën Lausanne
Sylvain Rossy Lausanne 26
lionel Capt Le Brassus
Frédéric Matthey Le Landeron
Salvatore Russo Le Locle
Ludovic Stauffer Le Locle
Jean-Jacques Suter Le Mont
David Neale Le Mont sur Lausanne
Alexandre Mauron Le Solliat
Timothy Walder lenzburg
Siro Bianchi Locarno
Laurence Jovignot Halifi Lonay
Lorenz Fischer London
Anouch Amirkhanian Wyss Lucerne
Fridolin Stutz Lufingen
Alice Uboldi Lugano
Lorenzo Leoni Lugano
Marco Alberti Lugano
Alberto DeLorenzi Lugano
Alessandro D’Amato Lugano
Luca Donnini Lugano
Saman Kamran Lugano
Masiar Babazadeh Lugano
Maja Jovicic Lugano
Francesco Zuppichini Lugano
Marco Lago Lugano
Abdelkrim SAMIRI Luins
Raphael Breitschmid Lutry
Derya Baris Luzern
Esther Cahn Luzern
David Eberli Luzern
Fabienne Doerig Luzern
Klaus Niedermann Luzern
Bernhard zindel maienfeld
bernhard zindel maienfeld
Jelena Tasic Manno
Carlo Terreni Manno
Pierre Bovet Marly
GILBERT ETTER MARRAKECH
Nicolas Loeillot Martigny
William Schneiter Martigny
Asif Hanafi Maur
Cornelia Gut Maur
Donat Matthews Maur
Anand Pareek Meilen
Marc Vontobel Meilen
Cédric Köhler Meilen
Olivier Krull Metzerlen
olivier emery Mies
Jean-Pierre Vuilleumier Moerigen
Sarah Waldmeir Möhlin
Paul Monnerat Montignez
Tomasz Gorecki Montreux
Roger Bornand Montreux
Julian Lee Montreux
Roger Bornand Montreux
Nicolas Pican Montreux
Michel Trolliet Morges
Alexander Manolov Morges
Christoph Walz München
Philip Ritschard Münchenwiler
Alen Arslanagic Muralto
Michel Kertai Muri
Peter Grütter Muri b. Bern
Greg Gonciarz Muttenz
Manuel Aeberli Neftenbach
Ivan Louis Neu St. Johann
Caroline Gueissaz Neuchâtel
Lionel Rieder Neuchâtel
Sacha Labourey Neuchâtel
Gionni Perri Neuhausen am Rheinfall
Nathalie De Ceglie Neuheim
Julien Burri Nidau
Serge Rossel Nyon
Michel Speiser Nyon
Robert Lütjens Nyon
Giacomo Benvenuti Nyon
Lilian Grognuz Nyon
Dimitri LEFRANCOIS Nyon
Bastiaan Don Oberägeri
Dimitrj Egloff Oberägeri
Stefan Siegrist Oberramsern
Gilbert Graf Oberrüti
David Meyee Oberwil b. Zug
Kenan Gündogdu Obfelden
Matthew Brandt Oetwil an der Limmat
Marc Dietrich Olten
Aleksandra Potrykus Opfikon
Adolf J. Doerig Ottenbach
Adolf J. Doerig Ottenbach
Alexander Kheylik Pambio-Noranco
Flavio Noca Pampigny
Thierry piguet paris
Lionel Yersin Paudex
dominique megret payerne
Didier Schwarz Petit lancy
Urban Scherrer Pfaffhausen
Tobis Grimm Pfaffhausen
Allot Pascal Pfaffikon
Ernst Schönbächler Pfäffikon
Denis Kiselev Plan – les-Ouates
Jesús Martin Garcia Plan-les-Ouates
Claude Charmillot Claude Plan-les-Ouates
Alcide Barberis Porza
Marco Pisano Preverenges
Gabriel CLERC PREVERENGES
Mathieu Delavy Prilly
Raffaël Vonovier Pully
Frank De Morsier Pully
Josua Rochat Pully
Damien Lapray Pully
Lagoute Damien Pully
Arnaud Begle Pully
Fathi Derder Pully
Michael A. Meyer Rain
Moritz Schmid Rapperswil
Quentin Gigon Reconvilier
Raphael Gindrat Renens
Julien Ochsner Renens
Loïc Gardiol Renens
Camille Pirat Renens
Jeremy Grandjean Renens
Thierry Duvanel Renens
Manu Lubrano Renens
Ramatu Musa Riehen
Sarah Bieri Root D4
Suzanne Hraba-Renevey Rotkreuz
Raphael Heeb Rüthi
Jean-Marie Salina Saint-Prex
Martial Margueron Saint-Saphorin-sur-Morges
Arthur Baetens Saint-sulpice
Thierry HEEB Sainte-Croix
Sebastian Juarez San Jose
Beatrice Koller Scharans
Jan Lichtenberg Schlieren
Stefan Steiner Schlieren
Peter Frischknecht Schwellbrunn
Stéphanie Eugster Schwerzenbach
Christian Strassmann Schwerzenbach
Anton Weber Schwerzenbach
Quentin Ladetto Sierre
Laurent Christen Sierre
Eric Balet Sion
Alexandre Luyet Sion
Alain Veuve Sissach
Marcel Gort Solothurn
Nicolas Berg Solothurn
David Flury Sonceboz
Filippo Riva Sorengo
Damir Bogdan Speicher
Sascha Horrig Spreitenbach
Reshad Moussa St-prex
Elena Grebennikova St-Sulpice
Simon Djoni St. Gallen
Matijas Cosic St. Gallen
Roger Dudler St. Gallen
Bernhard Wirtz Staefa
Diana Herrle Stäfa
Jonathan Herrle Stäfa
Florian Lussi Stans
André Schraner Staufen
Olivier Staehli Steffisburg
Michael Sauter Stettlen
Marcel Florian Suhr
Fabienne Locher Suzhou
Nicola Palumbo Tagelswangen
Xiao Jean Chen Tann
Arnaud Schriber Tannay
Françoise Tomov-Grisogono Territet
Patrick BAYS Thônex
Fezza Elias Thonex
Roland Martin Tolochenaz
Massimo Lucchina Tolochenaz
Willy Lionel Pomathios Tolochenaz
Maxime Keffer Tramelan
Andreas Fürer Turgi
Oliver Kohr Unterägeri
Manuel Schweizer Uster
Frederic Blanc Uster
Bastjan Prenaj Uzwil
VOUTAT Lorin Vandoeuvres
Jean Philippe KUNZ Verbier
Anna Hellman Verbier
Antoine Tomasini Vessy
Christian Blumer Vessy
Spieler Gaël Vevey
Nicolas Sierro Vevey
Nelson Dumas Vex
Hervé Touchais Veyrier
Roman Brüngger Volketswil
Michael Schoeb Wallisellen
David Hug Wangen
Stefan Brunner Wattwil
Sven Beichler Wermatswil
Markus Naef Wettswil
Ulf Claesson Wettswil
Pierangelo Campopiano Wetzikon
Marc Baumgartner Wetzikon
Dominic Huber Widnau
Fabian Lehner Winterthur
Dario Zingariello Winterthur
Julian Stylianou Winterthur
Thomas Schumann Winterthur
Aaron Richiger Winterthur
Christina Pollowy Winterthur
Alexandre Meier Winterthur
Thomas Gfeller Winterthur
Philippe Bernet Winterthur
Urs Haeusler Wittenbach
Hans-Peter Stocker Wohlen
Mig Cuervo Wünnewil-Flamatt
Marc Sommer Yverdon
Shahine Ramdjee Yverdon
Jean-François Affolter Yverdon
Demaurex Aurélien Yverdon-les-Bains
Thierry Racine Yverdon-les-Bains
Eva Richterich ZH
Vincent Bieri Zinal
Christoph Baumann Zofingen
Laurent Grandidier Zollikerberg
Sven Brossi Zollikerberg
Friederike Von waldenfels Zollikon
Vadim Bauer Zollikon
Urs Rothmayr Zollikon
Patrick Keller Züeich
iwan gulenko Zuerich
Christina Würthner Zuerich
Teddy Amberg Zug
Yonghan Lee Zug
LUIS Allo Zug
Marc Speck Zug
Ubaid Rahman Zug
Alain Bandle Zug
Juan Leni Zug
Beat Speck Zug
Marc C. Riebe Zug
Nicolas Jakob Zurich
Alfiya Shamisheva Zurich
Natalia Macia Bove Zurich
Patrice Choffat Zürich
Matthias Zwingli Zurich
Nicolas Bürer Zürich
Matthias Bossardt Zürich
Laura Schilliger Zürich
raymond lotmar zürich
Simone Bächler Zürich
Kathrin Puhan Zürich
Koenig Pascal Zürich
Alexandros Tyropolis Zurich
Jörg Sandrock Zürich
Dennis Rubner Zürich
Sandipan Chakraborty Zurich
Thomas Meier Zürich
Jonathan Llamas Zürich
Tillmann Lang Zürich
Bastien Gysler Zürich
Steffen Wagner Zürich
Michel Kaufmann Zürich
Bertrand Blancheton zürich
Christos Gountis Zurich
Dominik Thomann Zürich
Melih Vatansever Zürich
Michael Rudin Zürich
marco Fernandez Zurich
Nicolas Gehrig Zürich
Alex Beninca Zürich
Janic Frölicher Zürich
Noura Bekkaye Zürich
Sandra Tobler Zurich
Dorina Thiess Zurich
bendicht luginbuehl zürich
Nicolas Berchten Zurich
Jacqueline Adriano Zurich
Pranay Jain zurich
Nancy Saddington Zürich
Adriano Bürgi Zurich
Nina Müller Zürich
Florian Gander Zürich
Theodoros Aldakos Zürich
Maximilian Schulz Zurich
Massimo Bortone Zürich
Lukas Hotz Zürich
Hanno Scholtz Zürich
Nadia Fischer Zürich
Tauras Sinkus Zürich
Daniel Kunz Zurich
Clarette Du Plooy Zurich
Andreas Bezner Zurich
Dersim Avdar Zürich
Oliver Flueckiger Zürich
Elias Kleimann Zürich
Steffan Saddington Zürich
Max Sieghold Zürich
First Last City
Displaying 1 – 600 of 660 1 2